Тиждень математики та інформатики

З 2 лютого по 6 лютого в нашій школі пройшов тиждень математики та інформатики. Розпочала тиждень вчитель першої категорії Дордюк Олена Андріївна. Вона запропонувала учням спеціальної школи пограти в «Математичну мозаїку».
Метою заходу було активізація пізнавальної діяльності учнів з математики, розвиток інтересу до математичних знань та логічного мислення.
Учні розв’язували логічні задачі, встановлювали відповідності, практикувалися в усній лічбі, розгадували ребуси та задачі-вірші. Учні працювали в парах, індивідуально та групами. Розгадували кросворди та ланцюжки.
В кінці заходу вчитель запропонувала учням переглянути презентацію «Фрактали».
А нагородою для учнів стало моральне задоволення та солодкі призи.

3 лютого учні 5 класу подорожували казками. Супроводжували їх казковий герой Вовка та вчитель математики, спеціаліст вищої категорії Коваль Галина Василівна. Метою подорожі було узагальнення та систематизація знань учнів з теми «Звичайні дроби. Дії з дробами» та розвиток пізнавальної активності учнів, прищеплення інтересу та любові до математики.
Захід супроводжувався презентацією, яка містила в собі казкових героїв. Учні повинні були відгадати, що за казку представляє казковий персонаж та допомогти йому виконати завдання.
А завдання були математичного характеру, та непрості, а із секретами. Учні повинні були наловити риби діду, обірвати яблуньку, щоб допомогти заховатись братику і сестричці, перебрати дроби Попелюшці та побудувати будиночок поросятам, обгородити будиночок бабусі Червоної шапочки і повернути додому Кая, витягти ріпку і допомогти Дюймовочці. Довго казка кажеться, та швидко робота робиться. Впоралися на відмінно і повернули Вовку з казкової країни додому.




4 лютого учні школи-інтернату взяли участь у міжнародному математичному конкурсі «Міксіке». А допомогла їм в цьому вчитель інформатики, спеціаліст вищої категорії Аман Ірина Семенівна.
























Під її керівництвом учні виконали завдання Прагліміне. Міксіке – це платформа онлайнового навчання, яка надзвичайно популярна в Естонії. Метою заходу було вдосконалення вмінь учнів працювати з комп’ютерною технікою, розвиток навичок роботи і Інтернеті та вдосконалення вміння усної лічби.
Кожен учень мав змогу пройти тренувальне змагання, яке триває 20 хвилин. Під час цього тренування учневі пропонуються приклади в порядку зростання рівня складності. Коли всі завдання були виконані – вчитель занесла дані в таблицю звітності. Це дало змогу учням оцінити рівень знань та прагнути більшого.
Учні із захопленням виконували завдання. Та не тільки учні, а й вчителі так захопилися процесом, що навіть втратили відчуття часу.

Вчитель математики Хотелюк Віта Миколаївна 5 лютого провела захід, який назвала «Математичний брейн-ринг». Захід було проведено для учнів 8 та 9 класів. Під час проведення заходу учні зрозуміли, що здобувати знання з математики може бути легко і весело.
Вчитель підібрала різноманітні форми роботи, які стали цікавими не тільки для дітей, а й для колег, які були присутні на заході.
Учні складали вислови про математику, читали шифрограми, розгадували кросворди, розв’язували магічні квадрати за аналогією гри «Судоку», дізнавалися вміст математичної чорної скрині. Також вчитель підготувала мультимедійну презентацію із тестуванням, відповіді якого вдало склалися у слово.
Вчитель також проводила роботу і з вболівальниками. Вони пригадували назви пісень і казок, які містять в собі числа.
Весь захід відбувався в товариській атмосфері і в результаті перемогла дружба.




В останній день тижня, 6 лютого, учні 6-7 класу прийняли участь у зимовій олімпіаді. Головним суддею стала вчитель математики, спеціаліст першої категорії Кондратьєва Ольга Валентинівна.
Метою позакласного заходу було узагальнення та систематизація знань та навичок додавання та віднімання десяткових дробів, прищеплення любові до предмету та заохочення учнів до занять спортом.
Захід супроводжувався цікавою мультимедійною презентацією, яка складалась з динамічних елементів. Коли учні виконували завдання, елементи слайду починали рухатись і показували правильну відповідь.
Також вчитель використала онлайнову гру, яка була створена за допомогою Інтернет-ресурсу LearningApps.org.
Учні та гості отримали задоволення від гри. А ще вчитель пригостила всіх присутніх смачним пирогом.
Тиждень видався чудовим.
Творчих успіхів, колеги!

Немає коментарів:

Дописати коментар